עמוד הבית » סל בריאות
ביטוח בריאות

 

סל הבריאות

מאחר ואנו משלמים מיסים כדת וכדין מדי שנה ומעשירים בכך את קופת המדינה הרי שדי ברור שנרצה לראות כיצד יש תמורה מסוימת עבור הכסף שהמדינה אוספת מאתנו. כמובן שזה לא ממש משנה איזו מפלגה היא זו שמנהלת את המדינה מאחר ותמיד יש לבצע מהלכים שונים שיטיבו עם האזרחים בהיבטים שונים של החיים. כך אפשר לראות כיצד משרד הבריאות הוא זה שאחראי על שירותי הבריאות השונים ועל תרופות שונות שיינתנו מדי שנה לאזרחי ישראל תוך השתתפות כספית סמלית או בחינם. סל הבריאות אולי מוכר לחלק מאתנו כסל התרופות, אך הרעיון זהה והוא בא לשרת את אזרחי המדינה במצבים בריאותיים שונים.

היכולת של האזרח לסמוך על המדינה

בכל מדינה מתוקנת לאזרח יש חובות וזכויות. לכן אפשר לראות כיצד ברגע שאזרח ישראלי נמצא במצוקה מסוימת הוא יכול לסמוך על המדינה שתגיש את עזרתה בצורה כזו או אחרת. בכל הקשור לנושא הבריאות הרי שאם כל תרופה הייתה עולה הון תועפות די סביר שרבים לא היו יכולים לשלם אותה. מצב בלתי נסבל זה היה גורם לכך שמערכת הבריאות הייתה יכולה לשרת רק אנשים בעלי ממון ואמצעים. סל הבריאות בא להדגיש נקודה חשובה מאוד שמצביעה על כך שכל אדם יכול ליהנות מתרופות, מכשור רפואי ושירותים בריאותיים אחרים ללא בקשה לתשלומי עתק שתכביד על כמעט כל אזרח מהשורה. אנו רואים זאת כשאנו מגיעים לקנות תרופות בבית המרקחת, כשאנו מגיעים לבדיקות שונות בבתי חולים, ואפילו בניתוחים, אשפוזים וכיו'.

האם הסל מציג את אותם תרופות ושירותים רפואיים כל הזמן

מאחר והרפואה צועדת קדימה בצעדים מרשימים מדי תקופה או מדי שנה, אנו יכולים לראות כיצד גם סל הבריאות הוא כזה שמתעדכן מדי שנה. ועדה מיוחדת של משרד הבריאות בודקת את צרכיהם של החולים והסובלים במדינת ישראל ומנסה לראות אלו תרופות ושירותים יכולים להינתן ללא גביית תשלום רב עבורם. אם בעבר לא היו בסל שירותים מתקדמים כמו סדנאות ובדיקות באמצעות ציוד משוכלל מאוד הרי שכיום אפשר לראות כיצד האזרח הישראלי נהנה ממערכת בריאות שמדינות רבות יכולות לקנא בה. באופן טבעי תקציב המדינה אינו מאפשר הכנסה של כל התרופות החדשות או העדכניות שקיימות כיום בעולם ולכן לעתים גם חולים סופניים וגם לא מעט חולים במחלות קשות רואים כיצד תרופות רלוונטיות לא יינתנו להם.

כיצד יכול להיראות הסל בעתיד

הרצון של כל אזרח ישראלי לראות כיצד במקרים שבהם הוא סובל מבעיה בריאותית מסוימת, זקוק לניתוח כלשהו או צריך סדרת בדיקות מיוחדות וכיו', הוא יכול לסמוך על המערכת הרפואית בישראל, הוא ברור ומובן. אך יש להבין שמאחר ולא תמיד נכנסים לסל כל השירותים הרפואיים החשובים הרי שחשוב לראות עד כמה לפחות יש מגמה ורצון של המדינה לכלול כמה שיותר אלמנטים רפואיים חיוביים בעתיד. בחינת הדברים שייכללו בעתיד הם אלו שיעידו האם סל הבריאות של מדינת ישראל הוא איכותי ומקיף מאוד. כולנו מקווים כי בעתיד ייראה הסל מושלם יותר ויהיה כזה שבו כל אזרח יוכל להיות בטוח שמצוקתו הרפואית היא דבר שאיתה יוכל להתמודד בהצלחה רבה ובנוחות גדולה יותר.

 

מעוניינים בהוזלת ביטוח?

השאירו פרטים ואני אחזור אליכם בהקדם